Buradasınız: Anasayfa » Haberler » Yds başvuru Kılavuzu, başvuru formu İndir , sınav ücreti ne kadar ?, Osym.gov.tr Yds hangi Dillerin Sınavına Girilir

Yds başvuru Kılavuzu, başvuru formu İndir , sınav ücreti ne kadar ?, Osym.gov.tr Yds hangi Dillerin Sınavına Girilir


Yds başvuru Kılavuzu, başvuru formu İndir , sınav ücreti ne kadar ?, Osym.gov.tr  Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı’na başvurular, 27 Şubat Çarşamba günü sona erecek. YDs başvurusu için 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM), bu yıldan itibaren yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemeye yönelik olarak yapacağı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı’na (YDS) başvurular 27 Şubat Çarşamba günü sona erecek.

ÖSYM tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek YDS, 7 Nisan’da yapılacak. YDS içinÖSYM’nin hazırladığını başvuru kılavuzuna göre, saat 09.30′da başlayacak sınav 2,5 saat (150 dakika) sürecek. Sınav Bişkek’te ise Türkiye saatiyle 09.30′da başlayacak.

YDS ilkbahar dönemi sınavı, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunancadan yapılacak. Sonbahar dönemi sınavı ise Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusçadan yapılacak.

Adaylar bir dönemde yalnız bir yabancı dilden sınava girilebilecek.

YDS ilkbahar döneminde alınacak puanlar sınav tarihinden itibaren beş yıl süreyle geçerli olacak. Sınavın geçerlilik süresi, kurumların kendi mevzuatındaki geçerlilik süresi olacak. Ayrıca kurumlar kendilerine uygun geçerlilik süresi belirleyebilecek.

 


Bir Cevap Yazın

© 2012 OnlineHocam

Yukarı kaydır